Prof. n.med. Piotr Roszkowski

Specjalizacje: ginekologia i położnictwo

Główne miejsce pracy: Szef Oddziału Mikroinwazyjnej Chirurgii Ginekologicznej w w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie

W codziennej pracy Pan Profesor zajmuje się przede wszystkim laparoskopowym leczeniem chorób, zwłaszcza w obrębie przydatków: jajniki i jajowody (w szczególności w sposób mikroinwazyjny operuje torbiele jajników, uszypułowane mięśniaki, ciąże pozamaciczne).

Jako lekarz ginekolog położnik zajmuje się również prowadzeniem ciąż, zarówno zdrowych przypadków, jak i zagrożonych. Przyszłym matkom doradza w kwestii leków, diety i aktywności fizycznej.

Poza tym, obszar zainteresowań zawodowych Pana prof. P. Roszkowskiego obejmuje m.in. :

– laparoskopową diagnostykę niepłodności kobiecej (w tym zespół policystycznych jajników) – laparoskopowe leczenie zespołu bólowego miednicy mniejszej
– diagnostykę zmian patologicznych błon śluzowych macicy, w takich przypadkach jak: nieprawidłowe krwawienie z dróg rodnych, nieprawidłowy obraz endometrium w USG, polipy endometrialne i polipy szyjkowe, mięśniaki podśluzówkowe; a następnie leczenie operacyjne.

Profesor Piotr Roszkowski to wielka osobistość w świecie medycznym, ze względu na posiadaną wiedzę i talent w zastosowaniu jej dla dobra pacjentek. Pan Profesor posiada także niezwykłe usposobienie, pełne życzliwości i ciepła wobec ludzi, a szczególnie swoich pacjentek, które obdarza wielką uwagą i troską.