Studium przypadków

Jak wiadomo, największą naszą uwagę przykuwają obszary, z którymi możemy się utożsamić. W celu refleksji i szybszej diagnozy, przedstawimy Państwu trzy (z wielu) przypadki Pacjentów, którzy znajdą pomoc w naszej Przychodni.

  • Kobieta w młodym wieku, mająca nieregularne cykle miesiączkowe i rzadkie krwawienia. Po zebraniu wywiadu przez ginekologa, zrobieniu badań USG oraz laboratoryjnych, zdiagnozowano PCOS. Zespół policystycznych jajników doprowadził również do powstania trądziku i niekontrolowanego tycia, które z kolei okazało się być skutkiem insulinooporności, idącej często w parze. Odpowiednią dietą z niskim indeksem glikemicznym zajął się dietetyk, a właściwą pielęgnacją cery i zabiegami łagodzącymi zmiany skórne – kosmetolog. Szereg działań miał na celu zadbanie o hormonalną równowagę organizmu.
  • Mężczyzna w średnim wieku, odczuwający przewlekłe zmęczenie i przyrost masy ciała. Wizyta u dietetyka pozwoliła ustalić niezdrowy tryb odżywiania się i wprowadzić nowe nawyki żywieniowe oraz dietę z ujemnym bilansem kalorycznym. Wdrożone działania powinny przynieść oczekiwane rezultaty, lecz spotkały się z oporem ze strony organizmu. Po zleceniu badań laboratoryjnych i konsultacji z endokrynologiem okazało się, że Pacjent choruje na Hashimoto, z którego rozwinęła się niedoczynność tarczycy. Za objawami, z którymi udał się początkowo po pomoc w schudnięciu, stał niedobór hormonów tarczycy.
  • Kobieta w młodym wieku, doświadczająca nadmiernego wypadania włosów i chudnięcia, pomimo zwiększonego apetytu. Konsultacja endokrynologiczna wraz z wykonaniem badań w kierunku nadczynności tarczycy, potwierdziły podejrzenia. Oprócz przyjmowania leków przeciwtarczycowych, hamujących produkcję odpowiednich hormonów, Pacjentka zdecydowała się również na usługę lekarza medycyny estetycznej. Doskwierającą nadmierną potliwość dłoni zredukowano zabiegiem botoksu tej części ciała. Wszystko to, aby poprawić zdrowie i komfort życia.

Jeżeli rozpoznają Państwo u siebie podane objawy lub są zaniepokojeni innymi, niewymienionymi powyżej, zapraszamy do skonsultowania się z naszymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *